17 Şubat 2014 Pazartesi

Pratik ama estetik olmayan bir çözüm önerisi :)


Merhabalar,
Herkese huzurlu, mis kokulu bir hafta diliyorum.
Etrafınızda, bulunduğunuz yerde bol bol lavanta kokuları bulunsun.
Lavanta kokulu sabunlar, lavanta yağı, lavanta kurusu...
Bahar geliyor, uyanın!***
Ev yaşamı karmaşık bir yaşamdır. Çoğu kere bir sorun meydana gelir ve o soruna çözüm üretmeniz gerekir. "Satın alma" alternatifinden önce. Burda da pratik zeka devreye giriyor.
Ben bekarken aldığım çalışma masamızı pek sevmem, şimdi olsa daha güzelini ve cicisini alırım :) Elden çıkarmaya çalışıyorum; fakat olmuyor. Bizi çok sevdi galiba, eşim de çok seviyor kendilerini.

Malumunuz eşim sürekli ders çalışması gereken bir işe sahip, o bir asistan doktor. TUS çalışma sürecinde yemek masamızda ders çalışmayı yeğlemişti. Çalışma masamızı seviyordu aslında. Bir süre altındaki çekmeceleri çıkartarak çalışmaya çalıştı. Rahat edemeyince doooğru yemek masasına. Hatta blogda buna dair bir konu da açmıştım sanki TUS'tan Önce/ TUS'tan Sonra.

Haftasonu antre dolabının kırılan kulbunun yenisini almak için bir yapı markete gittik. Eşim görevliye "1,5 cm kalınlığında bir parçaya monte etmek üzere ayaklarınız var mı?" diye sordu. Tabii benim plandan haberim yok. Sonra öğrenince, öyle çirkin durur dediysem de pek ısrar etmedim. Rahat etsin yeter ki. Halbuki bana sorsa, yenisini alalım falan derdim :)


Beyimiz aldı ayakları, yaptı montesini.
Uzaktan tuhaf dursa da artık rahat. Bacakları sığabiliyor, hem de çekmeceleri çıkarmadan!
İşte buna pratik zeka diyoruz.
Bu çözüm için de hem akıllı hem de uzun boylu olmak lazım.

** Ergenlikle birlikte boyu birden atan ve "Anne, baba! Benim bacaklarım bu masaya sığmıyor. Yenisini alalım mı?" diyen çocuklarınız için birebir. Hatta montesini yaparken yardımcı olmalarını sağlayın. Eminim çok keyiflenecekler.

***

Sevgiler

2 yorum:

iyi ya da kötü yorum yazmaya karar verdiğiniz için teşekkürler :)