10 Ekim 2013 Perşembe

Kitap Siparişimiz ve Diğerleri


Yıllardır kitapyurdu.com' da alışveriş yapıyorum. Sonra bu furyaya eşimi de dahil ettim.
Sizlerle son kitap siparişimizi paylaşmak istiyorum.HayyKitap' ın sağlıkla ilgili kitaplarına bayıldığımı söylemiştim. En üstte yine aynı yayınevinden bir kitap, okumaya başladım bile! Korkarım ki okuduktan sonra alışveriş için bez torba ve file arayışına gireceğim. Başıma iş açmakta üstüme yoktur! Olsun, gelecek nesillere ve doğaya bir nebze katkım olsun da...
Kitabın adı: Naylon Aşkı Öldürür! Plastik Yaşamdan Kurtuluş Rehberi. Yazar Dicle Üniversitesi'nden Kimya Profesörü.

Diğer kitaplar ise:

*Nar Ağacı- Nazan BEKİROĞLU
*Dublörün Dilemması- Murat MENTEŞ
*Uzun Hikaye-Mustafa Kutlu
*Resimleriyle Çocuk-Haluk YAVUZER

Popüler kitap okumaktan hazzetmem; üniversite 1' den beri popüler kültür karşıtı bir tablo çiziyorum. Popüler olan çoğu şeyden uzak durmaya çalışıyorum, tükenmemek ve tüketmemek için. Tabi bu konuda %100 başarı mümkün değil; %100 başarılı olunması da gerekmiyor belki, hepsi zararlı olmasa gerek şu popüler kültür ürünlerinin. Nazan BEKİROĞLU' nun içinde Trabzon geçen bu kitabı da popüler kitaplardan şu ara; ama almadan edemedik.

*

Bu hafta aldığımız kavanozlar. Üzerlerine de okul etiketi aldım, nasılsa uzun süre suya değmeyecekler diye. Çok sevdim bu kavanozları ♥


*

Bizim evde ayranları eşim yapar. Ben ayran da yoğurt da pek sevmem; eşim alıştırdı sağolsun. Ayran yaparken de hep bunu söyler :


Ben de esprili olsun diye onun ayran kavanozunu boyadım ve üzerine yazdım. Hiiç başarılı olmadım yine; cam boyamak çok zor geldi! Boyalar dökülmeye başladı, kapak kısmındaki. O kadar da vernikledim. Zaten eşim de pek beğenmedi gibi, Karadeniz erkeği sonuçta, karizması mı sarsıldı nedir :)

*

Bu daaa benim minik, tatlı prensesime bayram hediyesi ♥
Artık annesi bunu yakasına nasıl iliştirir bilemem, ben ilkokuldaki rozetlerimizi hatırlayarak yaptım :)Huzurlu bir gün diliyorum ♥

6 yorum:

 1. ayran esprisi çok hoşmuş, sabah sabah gülümsettin beni :)

  Haluk Yavuzer'in o kitabından sınav yapmıştı bir hocamız, hatim ettim desem yeridir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizde akademik kitaplardan sıra gelmemişti bunlara. Halbuki daha yararlı olacağını düşünüyorum. O sebepten incelemelerim sonucunda almaya karar verdim.

   Sil
 2. AY BENIM SEVGILIMDE TARBZONLU AYRANA BAYILIYOR ODA KARADENIZ ERKEGINDE VAR DEMEKKI BU :) SEVGİLER ..BENCE GAYET HOS OLMUS BU ARADA :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :) Karadenizlilikten mi kaynaklı bilmiyorum ama Karadenizli iki kişinin çok sevdiğini anlamış bulunduk böylece. Güle güle gidin :)

   Sil
 3. Kavanozlar çok şeker :)) (◡‿◡✿)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler :) Simgeler de pek şekerler :)

   Sil

iyi ya da kötü yorum yazmaya karar verdiğiniz için teşekkürler :)